HVEM ER VI?

Store ambitioner siden 2014

Spokespeople blev stiftet i 2014, og siden da har der været god medvind. Vi er en håndfuld gamle og unge ambitiøse profiler, der arbejder ud fra en filosofi, at der ikke findes bjerge, der ikke kan bestiges – vi elsker gode udfordringer og vi stræber hver dag på at blive de bedste til det vi laver, hvor vi hele tiden sætter nye standarder.

Kreative løsninger gør forskellen

Vi ved, at med et lille bureau kommer der et stort ansvar, og derfor kan vores kunder også forvente et viljestærkt samarbejdsengagement. Vi arbejder altid resultatorienteret og brænder for at gøre en forskel i hverdagen, hvor vores mantra er at levere mere end forventet. Vi er fans af den digitale udvikling, og vi tror på, at kreative og digitale løsninger er fremtiden – og det er sådan vi kan blive ved med at skabe resultater for vores kunder.

Hvad laver vi?

Vi er et kreativt digitalt bureau med base i København. Vi sætter en stor ære og passion i vores arbejde, hvor vi hjælper vores kunder med at få succes inden for den digitale verden. Vi elsker at arbejde med digitale markedsføringsstrategier, websites, sociale medier, grafisk design og en lang række andre projekter.

VORES VISION

HVORDAN ARBEJDER VI?

Det tætte samarbejde er nøglen

Vi arbejder ud fra en idé om, at effektive løsninger godt kan være simple og autentiske på samme tid. Vi finder løsningerne i et tæt samarbejde med vores kunder, hvor en vedvarende dialog er nøglen til de resultater vi sammen skaber – men vi elsker også at få en frihed til at gøre det, vi gør bedst.

MØD HELE HOLDET

Et lille hold, der gør en stor forskel
Philip Tovborg

Managing Partner & Konsulent

Email: tovborg@spokespeople.dk

Telefon: 2629 7381

Phillip Mørkeberg

Partner & Creative Director

Email: phillip@spokespeople.dk

Telefon: 3138 3455

Mads Toft

Partner & Forretningsudvikling

Email: mads@spokespeople.dk

Telefon: 2514 3599

Katja Møller

Økonomiansvarlig

Emil Rasmussen

Webudvikler

Email: emil@spokespeople.dk

Christian Rydahl

Webudvikler

Email: christian@spokespeople.dk

Nikolaj Buus-Kofoed

Webudvikler

Email: nikolaj@spokespeople.dk

Thilde Ludoiska Rogér Larsen

Social Media Manager

Email: thilde@spokespeople.dk

Josh Magbanua

Grafisk Designer

Email: josh@spokespeople.dk

Jens Stallknecht-Jensen

Grafisk Designer

Email: jens@spokespeople.dk

Morten Bram Grønnegård

Freelance Videofotograf

Daniel Garrelts

Freelance Videofotograf

Caroline Osterwald

Kommunikationskonsulent

Email: caroline@spokespeople.dk